zaloguj się do strefy klienta
A A A

Zakłady Azotowe Chorzów SA

Początki Zakładów Azotowych sięgają okresu I wojny światowej. W 1916 roku, na mocy porozumienia rządu niemieckiego z Bawarskim Towarzystwem Akcyjnym „Bayerische Stickstoffwerke A.G.” zostały uruchomione pierwsze obiekty produkcyjne i pomocnicze.

Dnia 03.07.1922 roku Zakłady Azotowe zostały oficjalnie przejęte przez Rząd Polski. Na mocy rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 28.06.1924 roku Zakładom nadano osobowość prawną i status określający przedsiębiorstwo jako spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością pod firmą „Państwowa Fabryka Związków Azotowych w Chorzowie”.

Dnia 01.08.1933 dokonano fuzji pomiędzy Państwową Fabryką Związków Azotowych w Chorzowie a siostrzanym zakładem, Fabryką Związków Azotowych w Mościcach koło Tarnowa.

Nowo utworzony podmiot funkcjonował pod nazwą: „Zjednoczone Fabryki Związków Azotowych w Mościcach i w Chorzowie”. I w takim układzie przedsiębiorstwo działało do wybuchu II wojny światowej.

Po wyzwoleniu miasta Chorzowa Zakłady Azotowe kontynuowały działalność jako państwowa firma pod nazwą „Zakłady Przemysłu Azotowego Chorzów”.

W 1991 roku Zakłady Azotowe w Chorzowie zostały przekształcone w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa, z której wydzielono wiele spółek córek obejmujących swoją działalnością poszczególne rodzaje produkcji i usług. Jedną z takich firm była ADIPOL Spółka z o.o., zajmująca się kolejno produkcja kwasu adypinowego, a następnie produkcją azotanu potasu oraz mieszanek nawozowych do upraw szklarniowych.

Z dniem 29 grudnia 2006 r. Zakłady Azotowe w Chorzowie – Holding Spółka Akcyjna na podstawie art. 492 § 1 pkt 1 KSH przejęła ADIPOL Sp. z o.o. w Chorzowie i zmieniła nazwę na azoty.chorzow Spółka Akcyjna. Firma nasza zlokalizowana jest na południu Polski w przemysłowym regionie Górnego Śląska, posiada dogodne połączenie drogowe jak i kolejowe we wszystkich kierunkach.

ZAKŁADY AZOTOWE CHORZÓW S.A. od wielu lat współpracują z największymi koncernami i dostawcami chemicznymi. Wszystkie nasze wyroby powstają pod stałym nadzorem technologów oraz firmowego laboratorium. Nasze wyroby sprzedajemy na rynek krajowy oraz eksportujemy do kilkunastu krajów Europy i do USA.

Firma nasza podejmując współpracę z dostawcami, klientami i innymi zainteresowanymi stronami, stara się ją opierać na wzajemnie korzystnych relacjach. W ten sposób budujemy i pragniemy zachować w swoim otoczeniu wizerunek wiarygodnego i przyjaznego partnera biznesowego. Prowadząc produkcję oraz sprzedaż wyrobów chemicznych, nawozów i dozwolonych substancji do żywności z determinacją dążymy do usatysfakcjonowania klientów jakością dostarczanych wyrobów oraz solidną i kulturalną obsługą. Klienci cenią ZAKŁADY AZOTOWE CHORZÓW S.A. nie tylko za wysoką jakość wyrobu ale również za pewność oraz terminowość. W kontaktach z Klientami akcentujemy właśnie bezpieczeństwo współpracy. Dowodem najwyższej jakości świadczonych przez nas usług jest otrzymany przez naszą firmę Certyfikat dla Systemu Zarządzania wg ISO 9001:2008.

To, co wyróżnia ZAKŁADY AZOTOWE CHORZÓW S.A. na tle konkurencji to:

rozpoznawalna i dobrze kojarzona marka,
nowoczesny i sprawny system logistyczny z gwarancją szybkiej dostawy, oparty na współpracy z najlepszymi przewoźnikami,
solidna i szybka obsługa.
 

Nazwa Spółki:  
ZAKŁADY AZOTOWE CHORZÓW SPÓŁKA AKCYJNA

Siedziba i adres Spółki: 
41-503 Chorzów, ul. Narutowicza 15

Rejestracja: 
Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Rejestr przedsiębiorców pod numerem KRS 0000070509

Kapitał zakładowy:
58.700.000,00 zł – wpłacony w 100 % 

NIP: 
627-001-16-43