zaloguj się do strefy klienta
A A A

Grupa Azoty Puławy / Grupa Azoty

GRUPA AZOTY PUŁAWY – POWER FOR GROWTH
Siła wzrostu rolnictwa i przemysłu

PUŁAWY to miejsce, w którym technologia i biznes łączą swoje siły, co umożliwia wzrost rolnictwa i innych działów gospodarki. To lider polskiego przemysłu nawozowo-chemicznego, który od ponad 50 lat daje początek produktom otaczającego nas świata.
 
Działalność PUŁAW skupia się na dwóch segmentach biznesowych:
60% - SEGMENT PRODUKTÓW NAWOZOWYCH dla producentów rolnych
40% - SEGMENT PRODUKTÓW CHEMICZNYCH dla wielu gałęzi przemysłu

Każdego dnia tworzymy produkty dla milionów ludzi w Polsce i w 50 innych krajach na świecie - przez Europę,
po Brazylię i Chiny. Na światowy rynek eksportujemy 50% naszych produktów.
 

Łączymy naukę i nowoczesne technologie z odpowiedzialnym biznesem. Dla nas chemia to otaczający świat, który pomagamy tworzyć. Nasze produkty, od których wszystko się zaczyna, to podstawa dobrze rozwijającej się gospodarki.

Nasza praca to coś więcej niż wykonywanie codziennych obowiązków. 
PUŁAWY to więcej niż odpowiedzialność.


GRUPA KAPITAŁOWA PUŁAWY
Komplementarność kompetencji

Siła przedsiębiorstwa to nie tylko potencjał finansowy liczony wielkością obrotów, kapitału, inwestycji i zysków. To przede wszystkim jego unikalna kompetencja. Wartość Grupy PUŁAWY tkwi w stabilności i doświadczeniu zdobytym na rynkach międzynarodowych przez jej lidera, Zakłady Azotowe PUŁAWY. Pod względem produktowym i usługowym Grupę uzupełnia kilkanaście podmiotów.
 
Połączone siły gwarantują sukces na zglobalizowanym rynku poprzez komplementarność oferty, efektywność wykorzystania kanałów sprzedaży, zarządzanie produkcją i logistyką.

 

 

GRUPA AZOTY

Przemysł chemiczny niepodległej Polski narodził się w roku 1927 w Tarnowie. Od tej pory historia zatoczyła pełny krąg. Polska chemia narodziła się w Tarnowie po raz drugi. Grupa Azoty to połączenie wszystkiego, co w tej branży nam, Polakom, udało się zrobić najlepiej.

Jesteśmy gotowi do przekraczania kolejnych granic – bo Grupa Azoty to projekt nastawiony na przyszłość. Tak było od zawsze. Dziś konkurujemy z?największymi światowymi firmami chemicznymi. Dzięki zakończonej właśnie wielkiej konsolidacji jesteśmy do tego przygotowani lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Cztery największe polskie zakłady chemiczne – z Tarnowa, Puław, Polic
i Kędzierzyna-Koźla – działają teraz, wraz z innymi spółkami, pod jedną wspólną marką. Grupa Azoty. Świat już uczy się,
jak wymawiać tę nazwę. 
Dzięki przemyślanej architekturze Grupy możemy oferować klientom jeszcze bogatszy portfel produktów – od nawozów azotowych, wieloskładnikowych i fosforowych oraz tworzyw konstrukcyjnych po alkohole OXO, plastyfikatory i pigmenty.
Pod tym względem nie mamy dziś konkurencji. Dysponujemy własną infrastrukturą logistyczną oraz zapleczem badawczym, projektowym i serwisowym, co umożliwia nam prowadzenie działalności usługowej. Atuty te służą nam do dalszego budowania wartości Grupy z myślą o akcjonariuszach, pracownikach oraz lokalnych społecznościach, w których działamy. 

Wiemy, co zawdzięczamy tym, którzy byli przed nami. Wiemy, co jesteśmy winni tym, którzy przyjdą po nas. Jesteśmy im winni świat, który będzie lepszym miejscem do życia.