zaloguj się do strefy klienta
A A A

FERTIPLON SulfMag - ​SIARCZAN MAGNEZU SIEDMIOWODNY

12.04.2016

Uniwersalny nawóz dla wszystkich roślin uprawnych!

FERTIPLON SulfMag - ​Siarczan magnezu siedmiowodny to nawóz o bardzo szerokim zastosowaniu w rolnictwie, sadownictwie i ogrodnictwie.
Jego aplikowanie zaleca się podczas intensywnego wzrostu roślin, w celu wyrównania niedoborów magnezu i siarki w okresach największej wrażliwości roślin na brak dostępności tych składników.

Jest to wysokiej jakości nawóz magnezowo-siarkowy, krystaliczny, całkowicie rozpuszczalny w wodzie, bez zanieczyszczeń obcych.

Siarczan magnezu siedmiowodny zapewnia efektywne i szybkie uzupełnienie niedoboru magnezu i siarki. Jest przeznaczony do nawożenia i dokarmiania dolistnego oraz fertygacji (nawożenia z nawadnianiem) w uprawach tradycyjnych, jak i bezglebowych (hydroponicznych). Skuteczny w nawożeniu doglebowym gleb ubogich w magnez, ale o uregulowanym odczynie (pH powyżej 6,5). Uniwersalny nawóz dla wszystkich roślin uprawnych. Stosowany w rolnictwie, sadownictwie oraz ogrodnictwie.

Zalecany do dolistnego dokarmiania magnezem i siarką zbóż od fazy krzewienia do kłoszenia, ziemniaków, buraków, roślin strączkowych, użytków zielonych. Polecany do dolistnego dokarmiania upraw o dużym zapotrzebowaniu na siarkę takich jak: rzepak, kapusta, rzodkiew, gorczyca, cebula, pory, czosnek.

Nawóz znajduje szerokie zastosowanie do fertygacji upraw ogrodniczych pod osłonami: pomidora, ogórka, papryki oraz roślin ozdobnych, w tym iglaków. Szczególnie przydatny do fertygacji przez systemy nawadniania kroplowego. Siarczan magnezu siedmiowodny stosowany jest do wzbogacania podłoży ogrodniczych (np. substratów torfowych) do produkcji sadzonek roślin ozdobnych, rozsad roślin warzywnych i uprawy roślin pod osłonami.