zaloguj się do strefy klienta
A A A

Współpraca z firmą Synthos uwieńczona umową handlową

24.09.2015

Grupa Kapitałowa Synthos i Zakłady Azotowe Chorzów podpisały dwie umowy handlowe dotyczące współpracy w zakresie oleochemii oraz chemii nawozowej. Porozumienia te rozpoczynają ścisłą współpracę handlową dwóch największych polskich grup chemicznych Grupy Azoty i Grupy Kapitałowej Synthos.

Pierwsza z umów dotyczy dostaw z Chorzowa kwasu stearynowego (ważny surowiec do produkcji kauczuku syntetycznego) do spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej Synthos.
 
- Uzgodniliśmy szczegółowe warunki dostaw do czeskich Kralup i oświęcimskich Dworów – informuje Marian  Rybak, prezes Grupy Azoty Puławy, w skład której wchodzi chorzowska Spółka. - Jesteśmy zadowoleni, że chorzowski produkt z jedynej w Polsce instalacji do produkcji kwasu stearynowego trafia do największego w Europie producenta kauczuków syntetycznych – podsumowuje prezes Rybak. 
 
Druga umowa, dotyczy sprzedaży chorzowskiej Spółce siarczanu magnezu siedmiowodnego w jakości nawozowej, z nowo uruchomionej instalacji Synthos.
 
- Jestem przekonany, że współpraca handlowa Synthosu i Grupy Azoty przyniesie wiele korzyści obu stronom. Grupa Azoty posiada doskonałe kompetencje i wieloletnie doświadczenie w zakresie dystrybucji produktów nawozowych, z których chcielibyśmy skorzystać oferując w zamian produkt spełniający najwyższe wymagania jakościowe – powiedział Tomasz Kalwat, prezes Grupy Kapitałowej Synthos.