zaloguj się do strefy klienta
A A A

Wyjazdowe warsztaty strategiczne Zakładów Azotowych CHORZÓW SA

11.05.2015

W majowy weekend, w górskim plenerze, odbyły się warsztaty strategiczne pracowników Zakładów Azotowych CHORZÓW SA poświęcone strategii działania firmy w najbliższych latach oraz powołaniu eksperckich zespołów projektowych.

Od 8 do 9 maja w Ustroniu, miały miejsce warsztaty strategiczne, w których udział wzięli przedstawiciele Zarządu i kluczowi pracownicy Zakładów Azotowych CHORZÓW SA. Warsztaty poświęcone były omówieniu najważniejszych kierunków działania firmy w najbliższych pięciu latach i prezentacji strategii firmy na okres 2015 - 2020, nominacji przewodniczących i członków zespołów roboczych oraz opracowaniu przez te zespoły zarysu programów wykonawczych, służących realizacji zamierzonych celów.

Zakłady Azotowe CHORZÓW SA w przyszłym roku świętować będą stulecie istnienia i doświadczenia na rynku chemicznym. Są jedynym w Polsce producentem azotanu potasu do celów nawozowych, technicznych i spożywczych oraz debiutującym - także jedynym - producentem uwodornionego kwasu stearynowego. Pan Marian Ćwiertniak - nowo powołany prezes zarządu oraz pani Katarzyna Wałęga - członek zarządu i dyrektor handlowy - nakreślili nową, dynamiczną ścieżkę rozwoju firmy, w kierunku rozbudowy portfolio każdej z oferowanych grup produktowych: chemii nawozowej, chemii przemysłowej i spożywczej, jak i oleochemikaliów. Doświadczenie zawodowe nowego zarządu, tak w rodzinie firm Grupy Azoty, jak i poza jej strukturami pozwoli na wzmocnienie pozycji chorzowskich zakładów w samej Grupie, jak i pozycji na rynku polskim i eksportowym poprzez między innymi wykorzystanie synergii wewnętrznej firm tworzących Grupę Azoty. To stanowisko potwierdził podczas warsztatów pan Marian Rybak prezes zarządu Grupy Azoty Zakładów Azotowych „PUŁAWY” SA oraz pan Adam Leszkiewicz prezes zarządu Grupy Azoty Zakładów Azotowych „Kędzierzyn” SA, którzy zaszczycili obecnością warsztaty chorzowskiej spółki.

Sztandarowym produktem Zakładów Azotowych CHORZÓW SA jest saletra potasowa i wapniowa, będące kluczowym składnikiem fertygacji upraw roślin szklarniowych i upraw hydroponicznych, dla tego sektora firma zbuduje kompleksową ofertę. Jednak duże szanse rozwoju Zakład upatruje w segmencie bazowych i wyżej przetworzonych oleochemikaliów, które wykorzystywane są do produkcji m.in. kauczuków syntetycznych, opon i pozostałych wyrobów gumowych, PCW i innych tworzyw, chemikaliów, świeC i wyrobów kosmetyczno-chemicznych. Poprzez stworzenie produkcyjnego kompleksu oleochemicznego w Chorzowie,  zakład rozbuduje moce produkcyjne, a tym samym zyska mocne atuty dla konkurowania na rynku w Polsce i zagranicą.

Kolejne warsztaty i prezentacja efektów pracy zespołów odbędą się we wrześniu.